Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev NATO-nun Gürcüstandakı Əlaqələndirmə Ofisinin rəhbəri Aleksander Vinnikovu qəbul edib
28 iyul 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev NATO-nun Gürcüstandakı Əlaqələndirmə Ofisinin rəhbəri Aleksander Vinnikovu qəbul edib.
Qonağı salamlayan Səfir F.Quliyev Azərbaycanın NATO ilə əlaqələrinin Ulu Öndər Heydər Əliyev dövründən etibarən uğurla inkişaf etdiyindən bəhs etmişdir. O, Azərbaycanın Şimali Atlantika Alyansı ilə əməkdaşlığının bölgə və qlobal təhlükəsizliyinə töhfə verdiyini söyləmişdir. Son müddət ərzində bölgədə cərəyan edən proseslər üzərində dayanaraq, Səfir bölgədə post-münaqişə vəziyyətinin aşdığı imkanlardan bəhs edib və Azərbaycanın bu istiqamətdə atdığı addımlardan məlumat verib.
Əlaqələndirmə Ofisinin rəhbəri A.Vinnikov NATO-nun Baş katibinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti ilə vaxtaşırı təmasların mühüm rol oynadığını vurğulayıb. O, NATO Baş katibinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya üzrə xüsusi nümayəndəsi Xavyer Kolominanın bölgəyə etdiyi son səfərinin də uğurlu olduğunu məmnunluqla xatırlayıb. A.Vinnikov bölgədə cərəyan edən proseslərin NATO tərəfindən diqqətlə izlənildiyi və post-münaqişə dövründəki barış proseslərinin dəstəkləndiyini bildirib.
Görüşün sonunda tərəflər gələcəkdə məhsuldar təmasların davam etdiriləcəyinə dair ümid ifadə ediblər.

Press release 28 July 2022
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev received Head of the NATO Liaison Office in Georgia Alexander Vinnikov
On July 28, 2022, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev received Head of the NATO Liaison Office in Georgia Alexander Vinnikov.
Welcoming the guest, Ambassador F.Guliyev stressed that Azerbaijan's relations with NATO have been successfully developed since the time of National Leader Heydar Aliyev. He said that Azerbaijan's cooperation with the North Atlantic Alliance contributes to regional and global security. Focusing on the recent processes in the region, the Ambassador talked about the possibilities of the post-conflict situation in the region and briefed about the steps taken by Azerbaijan in this direction.
The Head of the Liaison Office, A. Vinnikov, emphasized that the periodic contacts of the Secretary General of NATO with the President of the Republic of Azerbaijan play an important role. He recalled with pleasure that the last visit of Javier Colomina, NATO Secretary General’s special representative for the Caucasus and Central Asia, to the region was successful. A.Vinnikov said that the developments taking place in the region are carefully monitored by NATO and the reconciliation processes in the post-conflict period are supported.