Azərbaycanla Gürcüstanın iqtisadi münasibətlərinin inkişaf perspektivləri müzakirə olunub
Azərbaycanın Gürcüstandakı səfiri Faiq Quliyev yanvarın 15-də bu ölkənin Avropa İttifaqı-Gürcüstan Biznes Şurasının baş katibi, səfir Zviad Çumburidze ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında iqtisadi, ticarət, qarşılıqlı investisiya əlaqələrinin, eləcə də yeni əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi və sair məsələlər müzakirə olunub.
Söhbət zamanı ölkələrimizin işgüzar dairələri, o cümlədən Gürcüstanda Azərbaycanlı İş Adamları Birliyi (AZEBİ) ilə Avropa İttifaqı-Gürcüstan Biznes Şurası arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə edilib.
İşgüzar dairələr arasında qarşılıqlı səfərlərin və tədbirlərin intensivləşdirilməsinin vacibliyi qeyd olunub, ötən il martın 5-də Tbilisidə keçirilmiş Gürcüstan-Azərbaycan biznes forumunun əhəmiyyəti vurğulanıb.

Prospects for the development of economic relations between Azerbaijan and Georgia were discussed
Azerbaijani Ambassador to Georgia Faig Guliyev met with Secretary General of the European Union-Georgia Business Council, Ambassador Zviad Chumburidze on January 15.
The meeting focused on expanding economic, trade, mutual investment ties between the two countries, as well as new opportunities for cooperation and other issues.
During the conversation, they expressed satisfaction with the development of relations between the business circles of our countries, including the Union of Azerbaijani Businessmen in Georgia (AZEBI) and the European Union-Georgia Business Council.
They stressed the importance of intensifying mutual visits and events between business circles, emphasizing the importance of the Georgian-Azerbaijani business forum held in Tbilisi on March 5 last year.