Mətbuat şərhi 22 dekabr 2019
No:409/19, Bu ilin 23 dekabr tarixində Tbilisi şəhərində Azərbaycan Respublikası, Gürcüstan və Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər nazirlərinin səkkizinci üçtərəfli görüşü keçiriləcək
Bu ilin 23 dekabr tarixində Tbilisi şəhərində Azərbaycan Respublikası, Gürcüstan və Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər nazirlərinin səkkizinci üçtərəfli görüşü keçiriləcək.
Görüş zamanı Xarici İşlər nazirləri üçtərəfli əməkdaşlıq gündəliyinə daxil olan müxtəlif məsələlər, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran regional və qlobal məsələlər üzrə muzakirələr aparacaqlar.
Görüş çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun həmkarları ilə ikitərəfli görüşlərinin də keçirilməsi nəzərdə tutulur.

No:409/19, The 8th trilateral meeting of the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Georgia and the Republic of Turkey will be held in Tbilisi on 23 December 2019
The 8th trilateral meeting of the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Georgia and the Republic of Turkey will be held in Tbilisi on 23 December 2019.
During the meeting, the Foreign Ministers will discuss the various issues of the trilateral cooperation agenda, as well as the regional and global issues of mutual interest.
The bilateral meetings of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov with his colleagues are planned to take place on the sidelines of the meeting.