Gürcüstan Parlamentinin spikeri Archil Talakvadzenin Səfir ilə görüşü
25 dekabr 2020-ci il tarixində Gürcüstan Parlamentinin spikeri cənab Archil Talakvadze Səfir cənab Faiq Quliyev görüşdü.
Təqdimat görüşündə tərəflər tərəflər arasındakı tarixi dostluq və tərəfdaşlıq münasibətlərini müzakirə edərək parlamentlərarası əməkdaşlığı vurğuladılar.
Tərəflər Dostluq Qrupları arasındakı sıx təmasların vacibliyini vurğuladılar və bölgədəki sülhün və təhlükəsizliyin vacibliyinə toxundular.
Tərəflər qlobal pandemiyaya və bununla bağlı problemlərə toxundular və ticarət əlaqələrinin və turizmin sürətlə bərpasının hər iki ölkə üçün əsas prioritet olduğunu qeyd etdilər.

Press release 25 December 2020
The Speaker, H.E. Archil Talakvadze held the meeting with the Ambassador of Azerbaijan, H.E. Faig Guliyev.
At the introductory meeting, the parties discussed the historical friendly and partnership relations between the parties and stressed the inter-Parliamentary cooperation.
The parties underlined the importance of the close contacts between the Friendship Groups and dwelt on the importance of peace and security in the region.
The parties touched upon the global pandemic and the related challenges and noted the necessity of rapid restoration of the trade links and tourism as the top priority for both countries.