Mətbuat şərhi 25 iyul 2022
Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Türkiyə Cümhuriyyətinin Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ali Kaan Orbay ilə görüşüb
25 iyul 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Türkiyə Cümhuriyyətinin Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ali Kaan Orbay ilə görüşüb.
Qardaş Türkiyənin Səfirini Gürcüstanda Azərbaycan Bayrağının dalğalandığı məkanda, Azərbaycan Respublikasının Səfirliyində səmimi qəlbdən salamlayan Səfir F.Quliyev əziz həmkarı olan cənab Ali Kaan Orbayı Gürcüstandakı missiyaya başlanması münasibətilə təbrik edib. O, İki Dövlət – Bir Millət Azərbaycan və Türkiyənin Gürcüstandakı diplomatik missiyaları arasında bərqərar olunmuş sıx işbirliyindən bəhs edərək, bu qardaşlıq ənənələrinin davam olunmasına dair əminlik bildirib.
Qəbula görə təşəkkür ifadə edən Səfir A.K.Orbay də öz tərəfindən Gürcüstan dövlət başçısına etimadnamənin təqdim edilməsindən sonra Tbilisidə akkreditə olunmuş diplomatik korpus çərçivəsində ilk nəzakət səfərinin məhz Azərbaycan Səfirliyinə etdiyini vurğulayaraq, bunun rəmzi xarakter daşıdığını söyləyib. Səfir A.K.Orbay Gürcüstanda məsul missiyaya başladığı ilk anlarından etibarən hər zaman Azərbaycan Səfirliyi ilə birgə səylərin göstərəcəyinə dair əminlik ifadə edib.

Press release 25 July 2022
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Türkiye to Georgia Ali Kaan Orbay
On July 25, 2022, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Türkiye to Georgia Ali Kaan Orbay.
Ambassador F. Guliyev sincerely greeted the Ambassador of Türkiye at the Embassy of the Republic of Azerbaijan, in the place where the Flag of Azerbaijan is flying in Georgia, and congratulated his dear colleague, Mr. Ali Kaan Orbay, on the occasion of beginning the mission in Georgia. He talked about the close cooperation established between the diplomatic missions of Two States - One Nation, Azerbaijan and Türkiye in Georgia, and expressed confidence in the continuation of these bonds of brotherhood.
Expressing gratitude for the reception, Ambassador A.K. Orbay emphasized that after presenting the credentials to the Head of State of Georgia, he made his first courtesy visit to the Embassy of Azerbaijan within the framework of the diplomatic corps accredited in Tbilisi, and said that it was of a symbolic nature. Ambassador A.K. Orbay also expressed confidence that he will always make joint efforts with the Embassy of Azerbaijan from the first moments of his responsible mission in Georgia.