Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Qətər Dövlətinin Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Həsən Əhməd Əl-Mütəva ilə görüşmüşdür
17 yanvar 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Qətər Dövlətinin Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Həsən Əhməd Əl-Mütəva ilə görüşmüşdür.
Qonağı səmimi qəlbdən salamlayan Səfir F.Quliyev Qətər həmkarına Gürcüstandakı missiyanın yerinə yetirilməsində uğurlar diləmişdir. O, ölkələrimizi birləşdirən ortaq sivilizasiya dəyərləri qeyd edərək, ikitərəfli münasibətlərin kifayət qədər fəal şəkildə inkişaf etdiyini, hər iki paytaxtda qarşılıqlı əsasda fəaliyyət göstərən səfirliklərin buna əyani sübut olduğunu söyləmişdir.
Qəbula görə təşəkkür ifadə edən Səfir H.Ə. Əl-Mütəva də öz tərəfindən Qətərin ölkəmizlə və ümumiyyətlə Cənubi Qafqaz bölgəsi ilə əlaqələrinin tarixçəsindən bəhs etmiş, onların hazırkı mərhələdə müşahidə edilən səviyyəsindən danışmışdır.
Eyni zamanda, tərəflər bölgədə yaranmış yeni reallıqlar kontekstində cərəyan edən proseslər və onlarla bağlı müxtəlif məsələlər ətrafında fikir mübadiləsini aparmışdırlar.

Press release 18 January 2022
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Qatar to Georgia Hassan Ahmed Al-Mutawa
On January 17, 2022, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Qatar to Georgia Hassan Ahmed Al-Mutawa.
Welcoming the guest, Ambassador F. Guliyev wished his Qatari counterpart success in fulfilling his mission in Georgia. He noted common civilization roots unifying our countries and stressed that bilateral relations are developing quite actively, as evidenced by the Embassies operating in both capitals on a reciprocal basis.
Expressing gratitude for the reception, Ambassador Hassan Ahmed Al-Mutawa also spoke about the history of Qatar's relations with our country and the South Caucasus region in general, and touched upon their current level.
At the same time, the sides exchanged views on the ongoing processes in the context of new realities in the region and various issues related to them.
At the end of the meeting, the parties expressed hope that fruitful contacts will continue in the future.