Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Faiq Quliyev Braziliya Federativ Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Osvaldo Biato Junior ilə görüşmüşdür
26 aprel 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Faiq Quliyev Braziliya Federativ Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Osvaldo Biato Junior ilə görüşmüşdür.
Qonağı səmimi qəlbdən salamlayan Səfir F.Quliyev Braziliya həmkarına Gürcüstandakı missiyanın yerinə yetirilməsində uğurlar diləmişdir. O, ölkələrimizi ayıran böyük məsafəyə baxmayaraq, ikitərəfli münasibətlərin kifayət qədər fəal şəkildə inkişaf etdiyini, hər iki paytaxtda qarşılıqlı əsasda fəaliyyət göstərən səfirliklərin buna əyani sübut olduğunu söyləmişdir.
Qəbula görə təşəkkür ifadə edən Səfir O.Biato Junior də öz tərəfindən Braziliyanın ölkəmizlə və ümumiyyətlə Cənubi Qafqaz bölgəsi ilə əlaqələrinin tarixçəsindən bəhs etmiş, onların hazırkı mərhələdə müşahidə edilən səviyyəsindən danışmışdır.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federative Republic of Brazil to Georgia Oswaldo Biato Júnior
On April 26, 2021, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federative Republic of Brazil to Georgia Oswaldo Biato Júnior.
Welcoming the guest, Ambassador F. Guliyev wished his Brazilian counterpart success in fulfilling his mission in Georgia. He noted that despite the great distance between our countries, bilateral relations are developing quite actively, as evidenced by the Embassies operating in both capitals on a reciprocal basis.
Expressing gratitude for the reception, Ambassador O.Biato Júnior also spoke about the history of Brazil's relations with our country and the South Caucasus region in general, and touched upon their current level.