2022-ci ilin fevral ayının 15-də Səfir Faiq Quliyev ilə Gürcüstanın Qafqaz Universitetinin rektoru Kaxa Şenqeliya arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşün əvvəlində səfiri salamlayan rektor, Qafqaz Universitetində Azərbaycan səfirini görməkdən məmnunluq duyduğunu, strateji tərəfdaş olan ölkələr arasındakı əməkdaşlıq əlaqələrinin bütün sahələrdə olduğu kimi təhsil sahəsində də yüksələn templə inkişaf etdiyini bildirmişdir.
Görüşdə, həmçinin ADA Universiteti ilə Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı istiqamətində işlərin davam etdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılmış, rektorların qarşılıqlı səfərlərinin həyata keçirilməsinin əhəmiyyətindən söz açılmışdır.
Rektor ADA Universiteti ilə yanaşı, Azərbaycanın daha bir neçə ali təhsil ocaqları ilə sıx əməkdaşlıq münasibətlərinin olduğunu bildirmişdir.
Səfir Qafqaz Universiteti ilə ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafından məmnuniyyətini ifadə etmiş, Qafqaz Universitetinin Gürcüstanın ali təhsil müəssisələri arasında ADA Universiteti ilə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalayan ilk təhsil müəssisəsi olduğunu vurğulamışdır.
Səfir K.Şenqeliyanın ölkəmizlə əlaqələrə verdiyi böyük önəm və dəstəyə görə təşəkkür etmiş, Qafqaz Universiteti ilə Səfirlik arasında əlaqələrin bundan sonra da inkişaf edəcəyini bildirmişdir.

Ambassador Faig Guliyev met with Mr. Kakha Shengelia the President of Caucasus University of Georgia.
On February 15, 2022, Ambassador Faig Guliyev met with the President of Caucasus University of Georgia Mr. Kakha Shengelia.
At the beginning of the meeting, welcoming the Ambassador, the President said that he was pleased to see the Azerbaijani Ambassador at Caucasus University, stressing that cooperation between the strategic partner countries has been developing at an increasing pace in all areas, including education.
The sides also exchanged views on the continuation of work on the development of cooperation between ADA University and Caucasus University, and discussed the importance of mutual visits of rectors.
The rector noted that beside ADA University, the university has close cooperation with several other universities in Azerbaijan.
The Ambassador expressed satisfaction with the development of cooperation between Caucasus University and ADA University, emphasizing that Caucasus University is the first educational institution in Georgia to sign a Memorandum of Understanding on cooperation with ADA University.
The Ambassador thanked Mr. Shengelia for the great importance and support given to relations with our country and said that relations between Caucasus University and the Embassy would continue to develop.