Mətbuat şərhi 26 yanvar 2021
Görüşdə iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığa əsaslanan əlaqələrin müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən ədliyyə və məhkəmə-hüquq sahəsində uğurla inkişaf etdiyi vurğulanmışdır.
Qeyd edilmişdir ki, zəngin müqavilə-hüquq bazası əsasında Ədliyyə nazirlikləri arasında səmərəli əməkdaşlıq qurulmuş, qarşılıqlı səfərlər bu əlaqələrin daha da genişlənməsinə böyük təkan verməkdədir. Eyni zamanda, hər iki ölkənin ədliyyə orqanlarının hüquqi yardım, notarial, penitensiar xidmət və digər sahələrdə səmərəli qarşılıqlı fəaliyyəti qeyd edilmişdir.
Görüşdə ölkələrimizdə ədliyyə və məhkəmə-hüquq sistemində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi və həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat verilmiş, qarşılıqlı fəaliyyətin genişləndirilməsi və təcrübə mübadiləsinin aparılmasının əhəmiyyəti vurğulanmışdır. Ədliyyə sahəsində ikitərəfli əməkdaşlıqla yanaşı, ölkələrimizin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində də daim bir-birini dəstəklədiyi qeyd edilmişdir.
Görüşdə regionumuzda əməkdaşlıqla bağlı perspektivlər və digər maraq doğuran məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Minister of Justice of Georgia Gocha Lordkipanidze
At the meeting the parties noted that relations between the two countries based on strategic partnership have been successfully developing in various areas, including in the field of justice and the judiciary, the effective cooperation has been established between the Ministries of Justice on the basis of a rich legal framework and mutual visits have given a great impetus to the further expansion of these relations, as well as the effective interaction of the judicial authorities of the two countries in the field of legal assistance, notary, penitentiary service and other areas.
The meeting provided information on the improvement of legislation and reforms in the justice and judicial systems of our countries, and stressed the importance of expanding interaction and exchange of experience. Along with bilateral cooperation in the field of justice, the countries have always supported each other within international organizations.