Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Gürcüstan Parlamentinin sədr müavini Levan İoseliani ilə görüş keçirib
6 may 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Gürcüstan Parlamentinin sədr müavini Levan İoseliani ilə görüş keçirib.
Səfiri salamlayan L.İoseliani Gürcüstanla Azərbaycan arasında möhkəm zəmin üzərində inkişaf edən strateji tərəfdaşlıq əlaqələrinin vacibliyini önə çəkib. O, bu istiqamətdə parlamentlərarası əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayaraq, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri xanım Sahibə Qafarovanın Gürcüstana etdiyi son rəsmi səfəri təqdir edib.
Ölkəmizin ünvanına söylənilən xoş sözlərə görə təşəkkür bildirən Səfir F.Quliyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin qonşu Gürcüstanla strateji tərəfdaşlıq münasibətlərimizin təşviq edilməsinə yetirdiyi diqqəti vurğulayıb. O, dövlətimizin atdığı bütün addımların bu qəti mövqeyə əyani sübut olduğunu qeyd edib. Səfir həmçinin Cənubi Qafqaz bölgəsində ümumi sülh və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq abı-havasının bərqərar olunmasının vacibliyini qeyd edərək, Gürcüstan Hökumətinin bu istiqamətdə göstərdiyi təşəbbüsləri təqdir edib.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Deputy-Chairman of the Parliament of Georgia Levan Ioseliani
On May 6, 2022, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev met with Deputy-Chairman of the Parliament of Georgia Levan Ioseliani.
Welcoming the Ambassador, Mr. İoseliani stressed the importance of developing a strategic partnership between Georgia and Azerbaijan on a solid basis. Emphasizing the importance of inter-parliamentary cooperation in this direction, he praised the recent official visit of the Speaker of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan Mrs. Sahiba Gafarova to Georgia.
Expressing gratitude for the kind words addressed to our country, Ambassador F.Guliyev stressed the attention paid by the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev to the promotion of the strategic partnership with neighboring Georgia. He noted that all the steps taken by our state are a clear proof of this firm position. Ambassador also stressed the importance of establishing an atmosphere of general peace and mutually beneficial cooperation in the South Caucasus, and praised the initiatives of the Georgian Government in this direction.