Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü
Azərbaycanın Gürcüstandakı səfiri Faiq Quliyev, səfirliyin əməkdaşları, Gürcüstandakı azərbaycanlı iş adamları və ictimaiyyət nümayəndələri Tbilisidə Ulu Öndərin adını daşıyan parkdakı büstünü ziyarət etmiş, abidə üstünə gül dəstələri qoymuşlar.
Səfir və digər rəsmi şəxslər daha sonra Rustavi şəhərində yerləşən Ümummilli Lider Heydər Əliyev adına parka gələrək, büstün önünə gül dəstələri düzmüşlər.
Azərbaycan-Gürcüstan dostluğunun inkişafında müstəsna xidmətləri olan Ulu Öndər Heydər Əliyevin Tbilisidə, Kür çayının sahilindəki abidə-kompleksi də Səfir Faiq Quliyev tərəfindən ziyarət olunmuşdur.

98th Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev
Azerbaijan's ambassador to Georgia Faig Guliyev, Embassy employees, Azerbaijani businessmen and public representatives in Georgia visited the park named after the National Leader in Tbilisi, and put flower sets on the monument.
The Ambassador and other officials later came to the park named after National Leader in Rustavi and planted flower groups in front of the bust.
The monument-complex of Great Leader Heydar Aliyev, who has exceptional services in the development of Azerbaijani-Georgian friendship, was also visited by Ambassador Faig Guliyev.