2021-ci ilin mart ayının 31-də Səfir Faiq Quliyev ilə Gürcüstanın İşğal Olunmuş Ərazilərdən Məcburi Köçkün Düşənlərlə İş, Əmək, Səhiyyə və Sosial Müdafiə naziri Ekaterine Tikaradze arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşün əvvəlində Səfiri salamlayan Ekaterine Tikaradze, Gürcüstanın strateji tərəfdaşı olan Azərbaycan dövlətinin səfirini Nazirlikdə görməkdən məmnunluq duyduğunu, ölkələrimiz arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı üçün daim lazımi dəstəyi göstərməyə hazır olduğunu bildirmişdir.
Səfir Faiq Quliyev E.Tikaradzeni Gürcüstanın İşğal Olunmuş Ərazilərdən Məcburi Köçkün Düşənlərlə İş, Əmək, Səhiyyə və Sosial Müdafiə naziri vəzifəsinə yenidən təyin olunması ilə əlaqədar olaraq təbrik etmiş və isti qarşılanmağa görə təşəkkürünü bildirmişdir.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası ilə Gürcüstan arasında İşğal Olunmuş Ərazilərdən Məcburi Köçkün Düşənlərlə İş, Əmək, Səhiyyə və Sosial Müdafiə Nazirliyinin məsul olduğu sahələr üzrə Azərbaycan Respublikasının aidiyyəti qurumları arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi üçün gündəlikdə olan məsələlər müzakirə olunmuşdur.
Görüşdə, həmçinin koronavirus (COVID-19) infeksiyasının qarşısının alınması ilə bağlı hər iki ölkədə aparılan qabaqlayıcı tədbirlər, o cümlədən əhalinin vaksinasiyası ilə bağlı fikir mübasiləsi aparılmışdır.
Görüşdə, o cümlədən Azərbaycan Respublikası ilə Gürcüstan arasındakı strateji tərəfdaşlıq və mehriban qonşuluq münasibətlərinin daha da inkişaf etdirilməsi üçün qarşılıqlı səfərlərin böyük əhəmiyyət kəsb etdiyi vurğulanmışdır.
Görüşdə gündəlikdə olan məsələlərin icrası ilə bağlı görüşlərin bundan sonra daha sıx keçirilməsi barədə razılıq əldə olunmuşdur.

On March 2021, 31, a meeting was held between Ambassador Faiq Guliyev and Internally Displaced People from the occupied territories of Georgia, Labor, Health and Social Protection Minister Ekaterine Tikaradze.
Ekaterine Tikaradze, who greeted the Ambassador at the beginning of the meeting, stated that she was delighted to see the Ambassador of Azerbaijan, who is a strategic partner of Georgia, is always ready to provide the necessary support for the development of cooperation relations between our countries.
Ambassador Faik Guliyev E. Tikaradzen congratulated Georgia on the appointment of Minister of Work, Labor, Health and Social Protection with Internally Displaced People from Occupied Territories of Georgia and expressed his gratitude for the warm welcome.
During the meeting, the daily issues were discussed between the Republic of Azerbaijan and Georgia to develop cooperation relations between the Ministry of Work, Labor, Health and Social Protection of the Republic of Azerbaijan on the areas where the Ministry of Work, Labor, Health and Social Protection are responsible.
Preventive measures taken in both countries regarding the prevention of coronavirus (COVID-19) infection were exchanged views on vaccination of the population, including.
The meeting emphasized that mutual trips to further development of strategic partnerships and friendly neighborhood relations between the Republic of Azerbaijan and Georgia.