Gürcüstanda daimi və ya müvəqqəti yaşamaq hüququ olan əcnəbilər Azərbaycan Respublikasına səfər etmək üçün giriş vizası almaq hüququna malikdirlər.
Viza aşağıdakı üsullarla rəsmiləşdirilə bilər:
ASAN Viza (e-Visa) - https://www.evisa.gov.az/az/
“ASAN Viza” Elektron Viza Portalı vasitəsilə 3 (üç) iş günü müddətində elektron vizanın onlayn şəkildə rəsmiləşdirilməsi mümkündür. Həmçinin qeyri-iş günlərindən asılı olmayaraq 3 saat ərzində sürətləndirilmiş e-vizanın rəsmiləşdirilməsi mümkündür.
“ASAN Viza” sistemi vasitəsilə əcnəbilər Azərbaycan Respublikasında qalma müddətini 30 (otuz) günədək müəyyən edən birdəfəlik elektron vizanı onlayn formatda əldə edə bilərlər. Ətraflı məlumat üçün: https://www.evisa.gov.az/az/information
E-Viza verilən ölkələrin siyahısı: https://evisa.gov.az/az/countries
Elektron vizanın rəsmiləşdirilməsi üçün https://www.evisa.gov.az internet ünvanı vasitəsilə birbaşa müraciət olunmalıdır. Elektron vizanın alınması üçün zəruri olan məlumatlar müraciətçilər tərəfindən birbaşa “ASAN Viza” sisteminə onlayn şəkildə daxil edilir və vizanın rəsmiləşdirilməsinə görə dövlət rüsumu sistem vasitəsilə elektron qaydada ödənilir. Elektron viza müraciət etmiş şəxsin elektron poçt ünvanına (e-mail) göndərilir.
“ASAN Viza” sistemi ilə əlaqədar yaranmış suallar (və ya yarana bilən hər hansı texniki problem) ilə bağlı birbaşa portalın operatoru funksiyasını həyata keçirən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinə müraciət etməyiniz xahiş olunur: https://evisa.gov.az/az/contact
Səfirlikdə viza müraciəti qaydaları
Gürcüstanda yaşamaq hüququ olan əcnəbilər tək və ya çoxdəfəlik giriş vizası ilə bağlı Səfirliyin konsulluq bölməsinə müraciət edə bilərlər. Vizanın rəsmiləşdirilməsi prosesinin 10 təqvim günü ərzində davam etdiyini nəzərə alaraq müraciətçilərdən tələb olunan sənədlərin Səfirliyin konsulluq bölməsinə əvvəlcədən təqdim edilməsi tövsiyə olunur. Viza rəsmiləşdirilməsi üçün sənədlər Səfirliyin konsulluq bölməsinə ərizəçilər tərəfindən şəxsən təqdim edilməlidir.
Diqqət!: Viza üçün ərizə-anket tam cavablandırılmadığı və tələb olunan sənədlər tam şəkildə tərtib və təqdim edilmədiyi halda viza müraciəti qəbul edilməyəcək və sənədlər geri qaytarılacaqdır. Viza verilməsindən imtina edildikdə şəxs tərəfindən ödənilmiş dövlət rüsumu geri qaytarılmır.
Qeyd: Viza üçün tələb olunan sənədlər Səfirliyin konsulluq bölməsinə şəxsən, Konsulluq bölməsinin qəbul günlərində (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı, çərşənbə, cümə axşamı və cümə günləri saat 09:00-dan 12:30-a qədər) təqdim edilməlidir.
Şəxsi, işgüzar, elm və təhsil ilə bağlı səfərlər üçün tələb olunan sənədlərin siyahısı:
1. Ərizə-anket(ərizə-anket çap hərflərlə və tam doldurulmalıdır);
2. Pasport və onun surəti (pasportun etibarlılıq müddəti verilməsi nəzərdə tutulan vizanın müddətinin başa çatma tarixindən ən azı 3 ay artıq olmalıdır. Pasportda viza üçün nəzərdə tutulan boş səhifə olmalıdır);
3. Biometrik fotoşəkil- 2 ədəd (3x4);
4. Şəxsi səfərlər üçün dəvət məktubu: Fiziki şəxslər tərəfindən şəxsi səfər üçün dəvət məktubu notarial qaydada təsdiq edilməlivə dəvət edən şəxsin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin surəti (şəxsiyyət vəsiqəsi və ya pasport) ilə birlikdə təqdim edilməlidir Qeyd: Dəvət edən Azərbaycan vətəndaşı dəvət məktubunu Azərbaycan dilində tərtib etməlidir. Dəvət edən şəxs Azərbaycanda yaşadığı təqdirdə, dəvət məktubu yerli notariusda notarial qaydada təsdiq edilməlidir. Dəvət edən AR vətəndaşı əcnəbi ölkə vətəndaşının yaxın qohumu (ər, arvad, uşaqlar, valideynlər, babalar, nənələr və nəvələr) olduğu halda, qohumluq əlaqəsini sübut edən təsdiqedici sənədlərin surəti (nikah və ya doğum haqqında şəhadətnamə) təqdim olunmalıdır.
5. İşgüzar, elm və təhsil səfərləri: Hüquqi şəxslər tərəfindən dəvət olunduğu halda, qəbul edən tərəfin (hüquqi şəxsin) Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən təsdiqlənmiş vəsatətinin əsli və ya surəti. Ətraflı məlumat üçün:https://mfa.gov.az/az/category/viza/azerbaycan-respublikasina-ecnebini-ve-ya-vetendasligi-olmayan-sexsi-devet-etmek-ucun-teleb-olunan-senedler
6. Gürcüstanda yaşayan əcnəbilər üçün Gürcüstanda daimi və ya müvəqqəti yaşayış icazəsinin əsli və surəti;
7. Beynəlxalq tibbi səyahət sığortası;
8. Dövlət rüsumunun ödənilməsi barədə qəbz.
Turizm məqsədilə səfər edənlərə viza rəsmiləşdirilməsi üçün tələb olunan sənədlər:
1. Ərizə-anket (ərizə-anket çap hərflərlə və tam doldurulmalıdır);
2. Pasportvə onun surəti (pasportun etibarlılıq müddəti verilməsi nəzərdə tutulan vizanın müddətinin başa çatma tarixindən ən azı 3 ay artıq olmalıdır. Pasportda viza üçün nəzərdə tutulan boş səhifə olmalıdır);
4. Otel sifarişinin surəti(ölkədə qalma tarixlərinə uyğun);
5. Təyyarə biletinin surəti;
7. Beynəlxalq tibbi səyahət sığortası
Diplomatik, xidməti, rəsmi və ya xüsusi pasportlara malik şəxslər üçün vizasız gediş-gəliş rejimi:
Azərbaycan Respublikası və bir sıra xarici ölkələr arasında qarşılılıq prinsipi əsasında diplomatik, xidməti, rəsmi və ya xüsusi pasportlara malik vətəndaşlar üçün vizasız gediş-gəliş rejimi tətbiq olunur: https://mfa.gov.az/files/shares/Consulate/Vizasiz.pdf
Viza rəsmiləşdirilməsi üçün dövlət rüsumlarının dərəcələri:
Viza rəsmiləşdirilməsi üçün dövlət rüsumunun dərəcələri: https://mfa.gov.az/files/shares/Consulate/viza%20rusum.pdf
Diqqət! Viza verilməsindən imtina edildikdə şəxs tərəfindən ödənilmiş dövlət rüsumu geri qaytarılmır.
Diqqət! Azərbaycan Respublikasında 15 gündən artıq müvəqqəti olan əcnəbilər olduğu yer üzrə qeydiyyata alınmalıdırlar. Əlavə məlumat üçün: https://www.migration.gov.az/az/oyq

Foreigners who have residence permit in Georgia have the right to apply for the entrance visa to the Republic of Azerbaijan.
The visa can be issued in the following ways:
ASAN Visa (e-Visa) - https://www.evisa.gov.az/en/
ASAN Visa” - Electronic Visa Portal allows to get online single-entry visa in 3 (three) working days. There is also possibility to get Urgent e-visa just in 3 hours regardless of non-working days.
“ASAN Visa” system allows foreigners to get the single-entry electronic visa with the period of stay up to 30 (thirty) days in the Republic of Azerbaijan. For further information please visit: https://www.evisa.gov.az/en/information
List of the countries eligible for e-visahttps://evisa.gov.az/en/countries
Electronic visa applications should be directly applied via https://www.evisa.gov.az/en/ internet address. The information that is necessary to get the electronic visa is entered directly to the “ASAN Visa” system online by the applicants, and the visa fee is paid online via the Electronic Visa Portal. The electronic visa is sent to the applicant’s e-mail address.
For any questions (or any possible technical problems which may occur) regarding the “ASAN Visa” system please contact directly The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan which carries out the function of the Portal's operator: https://www.evisa.gov.az/en/contact
Visa application rules at the Embassy
Foreigners with the residence permit in Georgia may apply to the consular section of the Embassy for a single or multiple entry visas. Given that the visa application process takes 10 calendar days it is recommended that applicants submit the required documents to the consular section of the Embassy beforehand. Visa applications are to be submitted to the consular section of the Embassy personally.
Attention: Incomplete visa applications will not be accepted and the documents will be returned to the applicant. In case of visa refusal state fee paid by an applicant is non-refundable.
Working hours of the consular section: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday and Friday, 09:00 - 12:30
List of required documents for private, business, science and educational visits:
1. Application form (should be completely filled in block letters);
2. Original and the copy of the Passport (a validity period of the passport should exceed a validity period of an expected visa at least by 3 months. Passport must have a blank page for the visa);
3. Two (2) Biometric photos (3x4);
4. Invitation letter for Private visit:Private visit invitation letter must be notarized and submitted in original together with a copy of the ID and/or passport of the inviting person. Note: The invitation letter must be written in the Azerbaijani language and must be notarized at the local notary. Note: If the inviting person is a close relative of the invited foreigner (husband, wife, children, parents, grandparents, grandchildren), a copy of the documents proving the kinship (marriage or birth certificate) must be submitted. Visa fee is not charged for EU citizens if the documents confirming close kinship are submitted;
5. Business, science and education visits: In the case the person is invited by the legal entity, original or copy of the Application of the party (legal entity) that invites foreigner to the Republic of Azerbaijan confirmed by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan. For more information: https://mfa.gov.az/en/category/viza/azerbaycan-respublikasina-ecnebini-ve-ya-vetendasligi-olmayan-sexsi-devet-etmek-ucun-teleb-olunan-senedler;
6. Original and copy of the residence permit in Georgia;
7. Medical travel insurance;
8. Receipt of state fee payment.
List of required documents for the issuance of tourist visa:
4. Hotel reservation copy (according to the dates of stay in the country);
5. Copy of the booked plane ticket;
Note: Applicants are requested to provide their telephone numbers and e-mail addresses in addition to the required documents
Visa-free regime for holders of diplomatic, service, official or special passport:
In accordance with bilateral intergovernmental agreements, a visa-free regime is being applied on the basis of reciprocity between the citizens of the Republic of Azerbaijan and the relevant foreign country holding diplomatic or service (or official/special) passport: https://mfa.gov.az/files/shares/Consulate/Visa-free.pdf
Visa application fees:
State fees for the issuance of visa: https://mfa.gov.az/files/shares/Consulate/state%20fees.pdf
Attention! In case of visa refusal state fee paid by an applicant is non-refundable.
Attention! Foreigners temporarily staying in the Republic of Azerbaijan for more than 15 days should get registered upon place of stay. For more information: https://www.migration.gov.az/en/oyq/oyq