• ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilən elektron vizaların rəsmiləşdirilməsi proseduru Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilir. “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 3 iş günü müddətində verilən elektron vizasında ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilir və 20 ABŞ dolları məbləğində dövlət rüsumu alınır.
• Həmçinin “ASAN Viza” sistemi üzərindən qeyri-iş və bayram günlərindən asılı olmayaraq 3 saat ərzində sürətləndirilmiş viza rəsmiləşdirilməsi imkanı təmin edilmişdir. Bu xüsusda, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər www.evisa.gov.az internet səhifəsinə daxil olduqda, ətraflı məlumatı alaraq, elektron viza üçün müraciət edə bilərlər.
• 2018-ci ilin 15 may tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının qanunlarında, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin aktlarında və Azərbaycan Respublikasının dövlətlərarası və ya hökumətlərarası müqavilələrdə nəzərdə tutulmuş hallarda əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında vizaların verilməsi “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron qaydada həyata keçirilir.
• Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında vizaların “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilməsi, habelə viza ilə əlaqədar ödənişlərin “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsilə həyata keçirilməsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən təmin edilir.

• The electronic visa application procedure issued through the “ASAN Visa” system is realized by the State Agency for Public Service and Sosial Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan. The electronic visa issued within 3 working days through “ASAN Visa” system determines the duration of stay in the country up to 30 days and the state fee is 20 USD.
• Despite of non-working days and holidays, urgent visa issuing opportunity within 3 hours through “ASAN Visa” system had been created. İn this regard, getting detailed information by visiting www.evisa.gov.az foreigners and stateless persons may apply for the electronic visa.
• In the cases stipulated in the laws of the Republic of Azerbaijan, Presidential acts of the Republic of Azerbaijan and intergovernmental and interstate Agreements of the Republic of Azerbaijan visa issuance to foreigners and stateless persons is carried out in the international airports of the Republic of Azerbaijan through the “ASAN Visa” System electronically since may 15, 2018.
• Implementation of the visa issuance in the international airports of the Republic of Azerbaijan through the “ASAN Visa” System, as well as payment of visa related payments via the “ASAN Payment” System is provided by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.