Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Türkiyə Cümhuriyyətinin Gürcüstandakı Səfirliyində açılmış başsağlığı kitabına matəm yazısını qoyub
8 fevral 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev Səfirlik əməkdaşlarının müşayiəti ilə Türkiyə Cümhuriyyətinin Gürcüstandakı Səfirliyinə baş çəkib.
6 fevral tarixində çoxsaylı qurbanlara və kütləvi dağıntılara səbəb olmuş dəhşətli zəlzələ ilə bağlı qardaş Türkiyə Səfirliyində açılan başsağlığı kitabında matəm qeydlərini qoyan Səfir F.Quliyev Türkiyə Cümhuriyyətinin Gürcüstandakı Səfirliyi timsalında bütün Türkiyə vətəndaşları ilə həmrəy olduğunu bildirib.
Uca Allahdan fəlakətin qurbanlarına rəhmət, yaralanlara isə tezliklə şəfa tapmasını diləyən Səfir F.Quliyev öz Türkiyə həmkarı, dəyərli qardaşı Ali Kaan bəy Orbaya Gürcüstanda yaşayan Azərbaycan vətəndaşlarının və fəaliyyət göstərən iş adamlarının, eləcə də Gürcüstandakı soydaşlarımızın Türkiyədə baş verən faciəvi zəlzələni özlərinin qanlı yarası kimi qəbul etdikləri və könüllü olaraq yardım əlini uzatdıqları barədə məlumat verib. Səfir dünyanın hər yerində olduğu kimi, Gürcüstanda da Azərbaycan dövlətini təmsil edən bütün qurumların, eləcə də hər bir azərbaycanlının Türkiyənin yanında olduğunu vurğulayıb.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev left his mourning notes in the book of condolences opened at the Embassy of the Republic of Türkiye in Georgia
On February 8, 2023, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev accompanied by the Embassy staff visited the Embassy of the Republic of Türkiye in Georgia.
Ambassador F. Guliyev, who left his mourning notes in the condolence book opened at the Embassy of Türkiye in connection with the terrible earthquake of February 6 that caused numerous victims and mass destruction, expressed solidarity with all citizens of Türkiye, represented by the Embassy of the Republic of Türkiye in Georgia.
Wishing from Almighty God mercy on the victims of the disaster and speedy recovery to the injured, Ambassador F.Guliyev told his Turkish colleague, distinguished brother Ali Kaan Orbay that Azerbaijani citizens and businessmen living in Georgia, all our compatriots in the country, had accepted the tragic earthquake in Türkiye as their own a bloody wound and voluntarily extended a helping hand. The Ambassador emphasized that all the institutions representing the State of Azerbaijan, as well as every Azerbaijani, stand by Türkiye in Georgia, like in other parts of the world.