Azərbaycanın Gürcüstandakı səfiri Faiq Quliyev Tbilisidə Heydər Əliyevin adını daşıyan parkda ümummilli liderin büstünü ziyarət edərək önünə gül dəstələri düzüb.
Ziyarətdə Azərbaycanın hərbi attaşesi polkovnik-leytenant Fuad İbrahimov, səfirlik əməkdaşları, SOCAR şirkətinin nümayəndələri, azərbaycanlı iş adamları və ictimaiyyət nümayəndələri də iştirak ediblər.
Ulu öndərin xatirəsi Rustavi şəhərindəki abidəsi önündə də ehtiramla yad edilib.
F.Quliyev jurnalistlərə açıqlamasında deyib ki, bu gün Azərbaycan xalqı böyük fəxarət hissi ilə Milli Qurtuluş Gününü qeyd edir: "Bu gün Azərbaycan xalqının tarixinə qızıl hərflərlə yazılıb. Məhz ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin müstəsna rolu nəticəsində Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi qorunub saxlanılıb və möhkəmləndirilib. 28 il öncə təməli qoyulmuş siyasət bu gün də prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir".

Azerbaijan's National Salvation Day was celebrated in Georgia
Azerbaijani Ambassador to Georgia Faig Guliyev visited the bust of National Leader in the park named after Heydar Aliyev in Tbilisi and laid flowers in front of it.
The visit was attended by Azerbaijani military attache Lieutenant-Colonel Fuad Ibrahimov, embassy staff, representatives of SOCAR, Azerbaijani businessmen and public figures.
The memory of the National Leader was also honored at the monument in Rustavi.
The Ambassador told reporters that today the Azerbaijani people celebrate the Day of National Salvation with great pride. "Today, President Ilham Aliyev successfully continues the policy founded in the past"